Nowe tereny pod inwestycje

Trwają procedury związane z przygotowaniem kolejnego terenu inwestycyjnego w Chełmie. Chodzi o działki, do których prowadzi nowo wybudowana droga od ronda przy Zielnej i Obłońskiej. W przyszłym roku nieruchomości mają trafić pod młotek.

Realizowana w tym roku przebudowa skrzyżowania ul. Zielnej i Obłońskiej objęła również budowę nowej ulicy, od ronda w kierunku północnym. Dzięki temu znajdujące się w tym rejonie miejskie grunty zostały skomunikowane.
– Przed budową drogi nie było dogodnego dojazdu do miejskich terenów, stąd atrakcyjność inwestycyjna tych działek była niewielka – tłumaczy prezydent Chełma Agata Fisz. – Dzisiaj odsłonił się kolejny obszar miasta, który może być zagospodarowany.
Chodzi o przyległe do nowej ulicy działki po jej wschodniej stronie. Łącznie miasto dysponuje tam około 1 ha terenów, które już w przyszłym roku mogłyby być przeznaczone do sprzedaży.
– Obecnie trwają prace nad połączeniem działek dla powierzchni około 0,76 ha. Obok znajduje się również teren miejski o powierzchni mniej więcej 0,19 ha, co łącznie daje prawie hektar gruntów – mówi prezydent. – Po zakończeniu tych prac zostanie sporządzony operat szacunkowy dla tych nieruchomości, który pozwoli na podjęcie dalszych działań związanych z możliwością ogłoszenia przetargu na sprzedaż. Urzędnicy liczą, że atrakcyjnie położony teren znajdzie inwestora, tym bardziej, iż po drugiej stronie ulicy trwa już budowa nowego obiektu handlowo-usługowego. Pieniądze ze sprzedaży działek zasiliłyby miejski budżet, zaś realizacja na tym terenie nowej inwestycji mogłaby – zdaniem urzędników – wiązać się z powstaniem kolejnych miejsc pracy. (s)