Nowe terminy wypłat 500 plus

Od czerwca wypłatą świadczeń wychowawczych nie zajmuje się już ośrodek pomocy, a ZUS. Są też zmiany w harmonogramie wypłat.

W sumie, jak informuje ZUS, terminów wypłat będzie aż 10.

– Każdy rodzic będzie mieć przypisany stały dzień płatności w miesiącu. Będzie to: 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 albo 22 dzień miesiąca. Środki z 500+ powinny znaleźć się na koncie bankowym rodzica najpóźniej w wyznaczonym dla niego terminie płatności. Jeśli wypada w dzień wolny od pracy, to ZUS przeleje pieniądze wcześniej – ostatniego dnia roboczego przed tym terminem – mówi Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS.

Raz ustalony dzień płatności będzie obowiązywał przez cały okres, na który ZUS przyznał świadczenie. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy ZUS przyzna „500+” już w trakcie trwającego okresu świadczeniowego. W takim przypadku pierwszą wypłatę prześle najszybciej jak to możliwe. Termin drugiego przelewu może być inny, ale od niego dzień płatności będzie już stały. – Przydział terminu płatności odbywa się automatycznie, według zasady równomiernego obciążenia wszystkich dni wypłat. Swój termin płatności rodzic może sprawdzić w Platformie Usług Elektronicznych ZUS – dodaje Korba.

Kto nie złożył jeszcze wniosku o wypłatę świadczenia na bieżący okres, powinien się spieszyć. Jeśli zrobi to do końca czerwca, załapie się jeszcze na świadczenie za ten miesiąc. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here