Noworoczne spotkanie w Siennicy Różanej

Nie jak przed laty w weekend i nie pod nazwą „opłatek ludowy”. W ostatni czwartek w Siennicy Różanej zorganizowano kolejne uroczyste spotkanie noworoczne. W święcie wzięło udział kilkaset osób.

Wydarzenie było okazją do spotkania władz gminy Siennica Różana z zaangażowanymi społecznie mieszkańcami oraz życzliwymi jej gośćmi. Wójt Leszek Proskura przywitał przybyłych oraz podsumował działania i wydarzenia realizowane w gminie Siennica Różana w 2019 roku, przedstawił plany na 2020 r. i złożył wszystkim noworoczne życzenia. Podczas imprezy tradycyjnie wręczono statuetkę „Zasłużony dla Gminy Siennica Różana”.

Tym razem trafiła ona do senatora prof. Józefa Zająca, założyciela Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

W siennickiej uroczystości uczestniczyli także m.in.: arcybiskup Stanisław Budzik, wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski, Mariusz Haładyj – prezes Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk i wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

W części artystycznej wystąpili uczniowie SP i ZSCKR w Siennicy Różanej, a gwiazdą wieczoru była Olga Bończyk. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here