Nowy cennik narciarskich atrakcji

Wraz z nadejściem mrozów rozpoczęło się naśnieżanie stoku Globus Ski przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Na nartach można jeździć od niedzieli, ale jest trochę drożej niż w ubiegłym roku.
Do skutecznego naśnieżania konieczne są ujemne temperatury, więc na oświetlonym stoku w mieście można będzie poszaleć jeszcze przed feriami. – Armatki zostały uruchomione i będą pracowały non stop w kolejne dni i noce – zapowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca.
Globus Ski będzie otwarty w godz. 14.00 – 21.00 w dni powszednie oraz w godz. 10.00 – 21.00 w weekendy, święta oraz w ferie zimowe. Do dyspozycji będą dwie trasy narciarskie (do jazdy na nartach i snowboardach) z wyciągami o długości 300 i 100 metrów oraz snowpark z przeszkodami w dolnej części stoku. Ci, którzy sprzętu do jazdy na nartach nie mają, mogą go wypożyczyć w znajdującej się przy stoku wypożyczalni. Koszt? Za narty, snowboard oraz buty zapłacimy 15 zł w dni powszednie (za 1, 5 godziny jazdy) a w weekendy, święta i ferie opłaty będą o 5 zł wyższe. Kijki i kask to koszt 5 i 2 złotych za 1, 5 godziny jazdy. Koszt wypożyczenia kompletu sprzętu na całą dobę to 50 zł bez względu na dzień tygodnia. Godzinowy karnet na dużym wyciągu to koszt 16 zł, czterogodzinny – 47 zł. Na małym wyciągu za godzinę jazdy zapłacimy 8 zł, a za cztery godziny – 22 zł. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie MOSiR Lublin.
(EM.K.)