Nowy dyrektor Miejskiej Biblioteki

Artur Borzęcki został nowym dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie. Wygrał konkurs ogłoszony, gdy na emeryturę przeszła wieloletnia szefowa książnicy Małgorzata Antoniak.

30 lipca burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz ogłosiła, że konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki w Krasnymstawie wygrał Artur Borzęcki, związany z tą placówką od 2002 r. – Wybrany kandydat spełnia wymagania określone w naborze – czytamy w uzasadnieniu decyzji Mazurkiewicz. – Posiadane doświadczenie oraz staż pracy znalazły potwierdzenie w złożonej dokumentacji, wiedza z zakresu funkcjonowania Miejskiej Biblioteki oraz predyspozycje kandydata gwarantujące prawidłowe wykonywanie obowiązków zostały sprawdzone podczas rozmowy kwalifikacyjnej – dodaje burmistrz.

Artur Borzęcki pracuje w MBP od 2002 r. na stanowisku starszego kustosza, w czytelni, w której organizuje księgozbiór regionalny. W 2001 r. ukończył studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowo-techniczna, jego praca magisterska miała tytuł: „Powiat krasnostawski w II poł. XIX w. w świetle Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich”. W 2004 r. Borzęcki zdobył drugi tytuł magisterski, tym razem z socjologii. Od 2009 r. jest członkiem stowarzyszenia Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej, od 2008 r. członkiem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich (pełni funkcję członka zarządu oddziału oraz okręgu), w latach 2006-2012 należał do Ludowego Towarzystwa Naukowo-Kulturalnego oddział w Krasnymstawie.

– W przeciągu kilkunastu lat opublikowałem kilkadziesiąt artykułów na temat kultury i historii regionu w lokalnych i regionalnych czasopismach, m. in.: „Ziemi Krasnostawskiej”, „Tygodniku Zamojskim”, „Dostrzegaczu Bibliotecznym”, „Egerii” oraz „Nestorze”, z którym współpracowałem w przeciągu 35 numerów. Jestem autorem książek, współautorem oraz współredaktorem publikacji dotyczących regionu, w tym ok. 30 recenzowanych artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych oraz pracach zbiorowych – mówi o sobie Borzęcki. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here