Nowy market przy Castoramie

Przy hipermarkecie budowlanym „Castorama” powstanie nowy budynek handlowy. Urzędnicy już wydali pozwolenie na budowę. Nie wiadomo jeszcze, jakich marek sklepy będą mieścić się w markecie. Na pewno nie będzie to „Media Markt”.

– Rozpoczęcie budowy planuję na czerwiec br. – mówi Janusz Dec, właściciel działki i inwestor. – Ale czy rzeczywiście tak się stanie, zależy od wielu czynników. Start z pracami jest uzależniony w dużej mierze od przygotowań i rozpoczęcia przebudowy krajowej „dwunastki”, głównie odcinka al. Przyjaźni.

Inwestor jeszcze nie wie, jakich marek sklepy będą mieścić się w markecie. – Przede wszystkim będzie to uzupełnienie oferty „Castoramy” – podkreśla J. Dec. – Ze względu na niewielką powierzchnię użytkową, bo tylko 1 200 m kw., zdecydujemy się na dwóch lub trzech najemców. Z jakiej branży, jeszcze nie wiem. Rozmowy z potencjalnymi najemcami trwają.

Janusz Dec zaprzecza, jakoby jednym z najemców miała być sieć „Media Markt” z branży RTV i AGD. W ostatnim czasie na ten temat w mieście zrobiło się dość głośno. – Dla tej marki powierzchnia, jaką zaoferujemy, jest zbyt mała – podkreśla.
Jeśli budowa ruszy zgodnie z planem, czyli w czerwcu, market zostanie oddany do użytku jeszcze w bieżącym roku. (s)