Nowy plac zabaw

W Sielcu jest nowy plac zabaw. Powstał z myślą o dzieciach niepełnosprawnych, a sfinansowano go z dotacji PFRON.

Plac zabaw przy sieleckiej podstawówce powstał w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi Moduł IV”.

– Piękne, kolorowe i bezpieczne urządzenia tworzą miejsce do integracji społecznej dzieci niepełnosprawnych oraz ich opiekunów – mówi Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice.

Dzięki kontaktom z rówieśnikami dzieci będą mogły nawiązywać relacje społeczne oraz odbudowywać poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, minimalizując skutki długotrwałej izolacji związanej z pandemią Covid-19.

Oprócz tego, w ramach tego samego projektu, w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa sanitarnego do Urzędu Gminy Leśniowice, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Leśniowicach, Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach oraz Szkoły Podstawowej w Leśniowicach i w Sielcu kupiono środki ochrony osobistej. Do placówek tych trafiły maseczki i rękawice jednorazowe, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk, lampy wirusobójcze i bakteriobójcze, ozonatory i odkurzacze parowe.

Szkołę w Leśniowicach wyposażono również w nową zmywarko-wyparzarkę oraz pralko-suszarkę. Wartość zrealizowanego projektu to 96 557,66 zł i był on w stu procentach sfinansowany z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here