Nowy sternik akademickiego klubu

Rafał Walczyk, nowy prezes Zarządu AZS UMCS, działa w akademickim klubie od 8 lat. Wcześniej był członkiem sekcji futsalu mężczyzn. Jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji. Zasiada w Radzie Upowszechniania Kultury fizycznej przy Zarządzie Głównym AZS

Rafał Walczyk został nowym prezesem AZS UMCS Lublin! Zastąpił Dariusza Gawła, który po ośmiu latach sprawowania funkcji nie kandydował już na kolejną kadencję.


– Początkowo to była trudna decyzja, ale z każdym dniem utwierdzałem się w przekonaniu, że to dobra decyzja. Jestem w AZS od piętnastego roku życia, czyli już pełne osiemnaście lat, w tym aż osiem na stanowisku prezesa zarządu. To szalenie dużo. Miałem wystarczającą ilość czasu by wdrożyć swoje pomysły.

W tym czasie klub rozrósł się do niebotycznych wręcz rozmiarów, o których kilka lat temu nawet nie marzyliśmy. Ocena obecnej sytuacji jest taka, że tak ogromna odpowiedzialność nie może spoczywać na barkach jednej osoby. Postanowiliśmy oddzielić działalność sportową klubu od działalności komercyjnej wyjaśnia, dlaczego nie kandydował w wyborach, które odbyły się 14 listopada podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego klubu – Dariusz Gaweł.

Rafał Walczyk, który został szefem AZS UMCS, dotychczas pełnił w klubie funkcję wiceprezesa.

– Planów jest wiele i mam nadzieję, że w większości uda się je zrealizować. A cele? Przede wszystkim idzie rok olimpijski i tu najważniejszym celem będzie zabezpieczenie wszelkich potrzeb naszych olimpijczyków. Muszą mieć jak najlepsze warunki, aby móc optymalnie przygotować się do najważniejszej imprezy czterolecia. Aktualnie natomiast trwa sezon Basket Ligi Kobiet, 1. Ligi Piłki Ręcznej Kobiet, 1. ligi Futsalu, 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn, 2. ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn oraz 2. Ligi Siatkówki Kobiet, gdzie cele zostały już określone przed rozpoczęciem rozgrywek.

Wierzę, że zostaną osiągnięte. Ponadto wkraczamy w nową edycję Akademickich Mistrzostw Polski, w których od tego roku wszystkie dyscypliny będą punktowane drużynowo. To stawia przed nami wiele wyzwań. Myślę też, że w dużej mierze będę chciał się skupić na rozwoju szkolenia dzieci i młodzieży, tak, by zachęcać młode osoby do studiowania na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i kontynuowania swojej kariery w naszym klubie. Nie jest wykluczone, że w najbliższej kadencji będziemy organizatorami kilku ciekawych i prestiżowych wydarzeń sportowych, które, mam nadzieję, pozytywnie zapiszą się w historii naszego miasta – mówi nowy sternik AZS UMCS.

W nowym zarządzie akademickiego klubu znaleźli się także: Jarosław Cierniak (wiceprezes), Damian Pendel, Dominik Małys, Dagmara Gruszczak, Piotr Jasiulewicz, Paweł Markiewicz i Kamil Wojdat. Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Mirosław Kujawa, Edyta Rojek, Witalij Smygur i Grzegorz Janusz. BAS, AZS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here