Nowy Świat – ulica z łat

To jedna z najgorszych ulic w mieście. Nawierzchnia ulicy Nowy Świat jest dziurawa jak szwajcarski ser. Mieszkańcy nie mogą doprosić się o remont.

Ulica Nowy Świat prowadzi nie tylko do bloków, ale również m.in. jest drogą dojazdową do placówki Poczty Polskiej. Przez nią kierowcy skracają sobie drogę do ul. Powstańców Warszawy. Jednak nawierzchnia ulicy Nowy Świat jest dziurawa niemal na całej długości. Mieszkańcy nie mogą doprosić się o remont.

– To jedna z najgorszych ulic na osiedlu XXX-lecie – mówi mieszkanka ul. Nowy Świat. – Takich dziur nie ma chyba żadna droga w okolicy. Apelowaliśmy o remont, ale nikt nas nie chce słuchać. Może interwencja gazety pomoże.

Prezydent Agata Fisz przyznaje, że na ostatnim przeglądzie stanu chełmskich dróg urzędnicy szczególną uwagę zwrócili na ul. Nowy Świat. – Będzie szybka reakcja z naszej strony. Nowy Świat jest jedną z pierwszych ulic, która w najbliższym czasie zostanie solidnie połatana, by kierowcy mogli spokojnie przez nią przejechać – podkreśla Fisz. – Przy konstruowaniu kolejnych budżetów na pewno będziemy musieli wygospodarować fundusze na nowy asfalt na ul. Nowy Świat.

Tego właśnie oczekują mieszkańcy. – Łatanie dziur nie zdaje egzaminu. Sprawdza się tymczasowo. Obawiamy się, że za dwa, trzy miesiące pojawią się one na nowo. Bez solidnego remontu, czyli wymiany nakładki asfaltowej, tego problemu nie da się rozwiązać na lata. Z drogi korzystają samochody Poczty Polskiej. Być może ta instytucja zechce partycypować w kosztach wymiany asfaltu. Tak czy owak nawierzchnię należałoby jak najszybciej wymienić – uważają mieszkańcy. (s)