O bezpieczny szlaban

Policjanci z Krasnegostawu, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, prowadzili na terenie powiatu krasnostawskiego akcję „Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko”. Zamiast mandatów kierowcy otrzymywali ulotki, choć nie wszyscy…

W czwartek policjanci prowadzili kontrole drogowe wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. – Jest to ciąg dalszy działań z cyklu „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Tym razem akcja miała charakter informacyjny. Oprócz ulotki promującej bezpieczne zachowanie w rejonie przejazdów kolejowych, kierowcy informowani byli o możliwościach aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi zachęcali uczestników ruchu do korzystania z tych nowoczesnych narzędzi internetowych. Każdy otrzymał ulotkę promującą, która została przygotowana przez MSWiA – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.
W przypadku kierowców, którzy rażąco naruszyli zasady ruchu drogowego mundurowi nie stosowali jednak taryfy ulgowej. Tego dnia nałożyli siedem mandatów za wykroczenia popełnione w rejonie przejazdów kolejowych. (k)