O kadrach decyduje starosta

Konkurs na stanowisko dyrektora wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Chełmie rozstrzygnięty. Mimo zapowiedzi stanowiska nie obsadził koalicjant z PiS. Decyzje kadrowe to domena starosty Piotra Deniszczuka.

W konkursie na stanowisko dyrektora wydziału edukacji, kultury, sportu i spraw społecznych, z którego niedawno zrezygnowała Jolanta Ryszkiewicz (PSL) wystartowało troje kandydatów. O ich nazwiska pytał podczas czwartkowej sesji (28 kwietnia) radny Tomasz Szczepaniak. – Nie ma informacji na BIP, kto złożył dokumenty, a same nazwiska to nie są dane chronione przez RODO – tłumaczył. Mimo to starosta uciekał od odpowiedzi. Dzień później, już po rozmowach z kandydatami, na BIP pojawiła się informacja, że konkurs wygrała Dorota Bezler, dziennikarka „Super Tygodnia”, pisząca o sprawach powiatu.

W konkursie wystartował także wicedyrektor jednego z wydziałów w Urzędzie Miasta Chełm i osoba związana z prywatną firmą prowadzącą szkoły w Chełmie. Wynik konkursu nie był dla nikogo zaskoczeniem. Poza chyba działaczami PiS. Wcześniej mówiło się, że to PiS będzie miał decydujący głos na obsadzenie tego stanowiska, sugerował to także wicestarosta Jerzy Kwiatkowski. Ale po raz kolejny okazało się, że decyzje kadrowe to jednak domena starosty Deniszczuka. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here