O Kresach w PWSZ

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza 9 kwietnia o godz. 17 na spotkanie z pisarką Bożeną Gorską.

Bożena Gorska pisze o Kresach. Jej najnowsza publikacja „Rzeczpospolita Krzemieniecka albo Nowe Ateny Wołyńskie” opowiada o słynnym Liceum Krzemienieckim na Wołyniu. Wcześniej spod jej pióra wyszła biografia Krzemieńczanin, traktująca o zapomnianym poecie Zygmuncie Janie Rumlu, która została m.in. uhonorowana nagrodą Warszawskiej Premiery Literackiej. W roku 2012 autorka przygotowała do druku opatrzony esejem tomik „Sny młodzieńcze, sny lunatyczne”, zawierający wiersze odkrytego przez nią nieznanego poety z Krzemieńca Feliksa Łańcuckiego.
Bożena Gorska jest absolwentką warszawskiej polonistyki. Publikowała eseje w „Przeglądzie Humanistycznym”, „Miesięczniku Literackim”, „Tekstach”, „Galerii”, „Znad Wilii”. Przez kilka lat nauczała języka polskiego. Jest współautorką sześciu podręczników szkolnych.
– Serdecznie zapraszamy na spotkanie z tą niezwykle interesującą osobą. Po spotkaniu będzie możliwość zaopatrzenia się w najnowszą książkę autorki opatrzoną jej autografem – zachęcają pracownicy Biblioteki PWSZ, a na wieczorek literacki zapraszają do swojej siedziby przy ul. Pocztowej 54. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here