O krok od tragedii na przejściu

Na jednej z głównych ulic Krasnegostawu omal nie doszło do tragedii. Gdy jeden z kierowców zatrzymał się, by przepuścić przechodniów przez przejście, drugi nawet nie próbował hamować, lecz przemknął przez pasy, tuż przed zdezorientowaną kobietą.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się w poniedziałek (25 lutego) 21-letni mieszkaniec Krasnegostawu. – Mężczyzna, jadący samochodem osobowym marki Renault, ominął pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by przepuścić przechodniów – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.

Renault przemknęło przez pasy tuż przed nosem zdezorientowanej kobiety, a wszystko działo się na ul. Okrzei, między Krasnostawskim Domem Kultury a Komendą Powiatową Policji. – Jeden z przechodniów, widząc wykroczenie, zapamiętał numery rejestracyjne pirata drogowego. Ponadto „wyczyn” kierowcy został zarejestrowany przez monitoring – dodaje rzecznik.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi dotarli do sprawcy wykroczenia. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Krasnegostawu, który prawo jazdy ma od niespełna 3 miesięcy. Całkiem niedawno kupił też samochód, którym omal nie potrącił przechodzącej przez pasy kobiety. – Nieodpowiedzialny mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto zostało doliczonych 10 punktów. (kg)