O lokalnym biznesie w ratuszu

Włodawscy przedsiębiorcy wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez burmistrza Wiesława Muszyńskiego i Włodawską Radę Biznesu. Oprócz kilkudziesięciu lokalnych pracodawców w spotkaniu uczestniczyli również wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk i starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

– Była to już kolejne spotkanie dla przedsiębiorców, które w ostatnim czasie zorganizowaliśmy we Włodawie – mówi burmistrz Muszyński. – Cieszę się, że mimo wielu obowiązków coraz więcej przedsiębiorców decyduje się brać w nich czynny udział. Jest to dla nas jasny sygnał, że ludzie zajmujący się biznesem w naszym mieście szukają informacji na temat możliwości wsparcia i rozwoju ich działalności.
Podczas konferencji o szczegółach wsparcia, na które mogą liczyć przedsiębiorstwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, mówiła zastępca dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Joanna Pastuszuk. Były również wystąpienia specjalistów ds. informacji o Funduszach Europejskich i przedstawicieli Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego. Przedsiębiorcy mogli także skorzystać z indywidualnych porad i dowiedzieć się, które z przedstawionych możliwości wsparcia będą dla nich najkorzystniejsze. Z kolei do większej aktywności i współpracy zachęcał wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, który rozpoczął wystąpienia zaproszonych gości. Grabczuk zwrócił uwagę, że dzięki takim spotkaniom władze województwa i miasta mogą skutecznie dotrzeć do przedsiębiorców i dopasować instrumenty wsparcia do ich potrzeb.
W najbliższym czasie planowane jest kolejne spotkanie dla przedsiębiorców, tym razem z przedstawicielem firmy Google. Tematem spotkania będą metody skutecznej promocji przedsiębiorców w sieci. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here