O medale będą rywalizowali dopiero jesienią

Mając na uwadze sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2, a także ogłoszeniem stanu epidemii Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020” została przełożona.


– Jesteśmy w trakcie rozmów z Ministerstwem Sportu, dotyczących ustalenia najbardziej optymalnego terminu do przeprowadzenia tego sportowego wydarzenia. Pragniemy, by impreza odbyła się w miesiącach wrzesień-październik, o ile sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2 na to pozwoli – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka województwa lubelskiego.

Pierwsze konkurencje  – piłka ręczna i szachy planowane na koniec marca i początek  kwietnia zostały odwołane już wcześniej. Teraz przesunięta została cała impreza.

Przypomnijmy, w Lublinie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Lubelskie 2020” rywalizować będą młodzi brydżyści i szermierze.

Pozostałe zawody rozegrane zostaną w Kraśniku (tenis stołowy, boks), Janowie Lubelskim  (zapasy w stylu klasycznym), Chełmie (zapasy i siatkówka kobiet), Włodawie (zapasy w stylu wolnym), Białej Podlaskiej (piłka siatkowa mężczyzn, gimnastyka artystyczna i sportowa oraz akrobatyka), Łęcznej (badminton) i Puławach (taekwon-do olimpijskie). MAG