O motoryzacji w ZSP nr 2

ZSP nr 2 w Krasnymstawie był gospodarzem powiatowych eliminacji ogólnopolskiego młodzieżowego turnieju motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

29 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie do zmagań stanęło 5 zespołów ze szkół z terenu powiatu krasnostawskiego. Jury w składzie: Tadeusz Łańcucki z WORD Chełm, Małgorzata Drwal z SP ZOZ w Krasnymstawie, Sławomir Kamiński ze starostwa powiatowego w Krasnymstawie oraz Paweł Koper i Łukasz Harasim z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, mieli nie lada wyzwanie gdyż rywalizacja stała na równym, wysokim poziomie.

Zawodnicy podchodzili do trzech konkurencji. Pierwszą z nich był test wiedzy dotyczący odpowiedniej interpretacji przepisów drogowych i znajomości historii motoryzacji. Druga tyczyła się udzielania pierwszej pomocy medycznej w sytuacjach, jakie mogą mieć miejsce na drodze. Trzecia zaś to część stricte praktyczna polegająca na realizacji kilku zadań wykonywanych za sterami auta na placu manewrowym.

Ostatecznie najwięcej punktów otrzymał Szymon Proskura – reprezentant ZSP nr 2, który wyprzedził drugich Dawida Tokarczyka i Jakuba Żeliszczaka z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył ZSCKR w Siennicy Różanej, drugie miejsce przypadło ZSP nr 2, podium zamknęła reprezentacja I LO w Krasnymstawie. Laureatom i ich opiekunom nagrody i dyplomy wręczył wicestarosta krasnostawski Marek Nowosadzki.

Organizatorami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego byli: starostwo powiatowe w Krasnymstawie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie, Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krasnymstawie. (k)