O seniorach na miejskiej konferencji

Burmistrz Włodawy i Włodawska Rada Seniorów, we współpracy z Zarządem Powiatowym Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego, to organizatorzy I Miejskiej Konferencji Senioralnej „Bezpieczny i Aktywny Senior”, która odbyła się w sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury. Głównymi tematami konferencji były kierunki polityki socjalnej władz miasta oraz oferta jednostek miejskich i powiatowych skierowana do osób starszych.

Podczas konferencji burmistrz Wiesław Muszyński podkreślił, że władze miasta dostrzegają potrzeby osób starszych i dopasowują do nich kierunki polityki senioralnej. Mówił także, iż podczas prac nad wszelkiego rodzaju projektami przygotowywanymi przez włodawski ratusz uwzględniane są głosy seniorów, którzy stanowią obecnie najliczniejszą grupę społeczną we Włodawie.
– To właśnie z myślą o osobach starszych powołana została Włodawska Rada Seniorów, w której zasiadają państwa przedstawiciele – mówił Muszyński – Dzięki temu możemy na bieżąco korygować kierunki polityki senioralnej, aby jak najlepiej odpowiadały na państwa potrzeby.
Z kolei dyrektorzy jednostek miejskich i powiatowych zachęcali do aktywnego udziału w wydarzeniach organizowanych z myślą o seniorach. Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji we Włodawie kom. Andrzej Wołos przypomniał uczestnikom konferencji zasady, których zachowanie pozwoli osobom starszym uniknąć oszustów. Miasto Włodawa ściśle współpracuje z organizacjami pozarządowymi, również tymi zrzeszającymi seniorów. Dlatego na konferencji nie mogło zabraknąć ich przedstawicieli, którzy w trakcie swojego wystąpienia dziękowali za wsparcie otrzymywane od samorządu. Podczas konferencji był również czas na część artystyczną. Można było wysłuchać występu zespołu „Kresowianki” oraz wierszy lokalnych poetów. Spotkanie zakończył występ zespołu „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. (a)