O tytule decydowały karne

Zespół Zamkowo Lublin, nowi mistrzowie województwa lubelskiego w futsalu, w sobotnim turnieju występował w składzie: Michał Komor, Damian Brzozowski, Grzegorz Wilczek, Jakub Twardzik, Mateusz Gawryszczak, Sebastian Król, Sebastian Sztejno, Maciej Łuczyński. Kierownikiem drużyny był Paweł Paluch

Zamkowo Lublin wygrało rozegrane w sobotę w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku III Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w futsalu. W finale, w rzutach karnych pokonało Adampol Team Świdnik 5:4.

W turnieju organizowanym przez stowarzyszenie Manufaktura Futbolu, pod patronatem starosty świdnickiego Łukasza Reszki i prezesa LZPN Zbigniewa Bartnika, uczestniczyło osiem drużyn. W doborowej stawce znaleźli się mistrzowie (lub wicemistrzowie) lig środowiskowych z Lublina, Świdnika, Łukowa, Biłgoraja, Michowa. oraz Białej Podlaskiej, którzy zgłosili swój akces udziału w zawodach o futsalowy prymat w województwie lubelskim.

Zamkowo, najlepsza drużyna rozgrywek Lubelskiej Ligi Futsalu, organizowanej przez stowarzyszenie Organizację Aktywnych Kibiców Piłkarskich, w drodze po tytuł pokonało w grupie Mario Presto Biała Podlaska 6:3, zremisowało 1:1 z Dywanami Łuszczów oraz rozgromiło 7:1 Caffe Late.

W finale, choć dwukrotnie lublinianie przegrywali z Adampol Team Świdnik ,za każdym razem odrabiali straty, by ostatecznie zapewnić sobie mistrzowski tytuł po emocjonującej serii rzutów karnych. BAS

o 1. miejsce

Zamkowo Lublin – Adampol Team Świdnik 2:2 karne 5:4

Bramki: 0:1 Mateusz Kowalewski, 1:1 Sebastian Sztejno, 1:2 Krystian Joć, 2:2 Damian Brzozowski.

o 3. miejsce

Mario Presto Biała Podl. – Nieproszeni Goście Kamionka 2:1

Bramki: 1:0 Daniel Krasucki, 2:0 Daniel Krasucki, 2:1 Marcin Kamiński.

o 5. miejsce

Dywany Łuszczów – DWM Łuków 4:0

Bramki: 1:0 Jakub Bomba, 2:0 Jakub Bomba, 3:0 Kamil Cieśla, 4:0 Michał Kozak.

o 7. miejsce

Caffe Late – Hansa Team Biłgoraj 0:9

Bramki: Dawid Czerw, 2 Maksymilian Furmaniak 2, Marcin Blicharz, Sylwester Kościelski, samobójcza, Wiesław Bździuch 2.

Najlepsi

strzelec: Daniel Krasucki (Mario Presto Biała Podlaska) 10 bramek
bramkarz: Michał Komor (Zamkowo Lublin)
zawodnik: Mateusz Kowalewski (Adampol Team Świdnik)
Puchar Fair Play: Adampol Team

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here