O wojennym Krasnymstawie

Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem z dr. nauk medycznych Leszkiem Janeczkiem, które odbyło się w ubiegłym miesiącu, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie wyszło naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zorganizowało kolejny wykład z cyklu Seryjne Historie.

Jak i za pierwszym razem Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, by wysłuchać opowieści L. Janeczka, odwiedziło wielu zainteresowanych. – W miniony piątek, 12 kwietnia, odbyła się druga odsłona jego historycznej gawędy o Krasnymstawie i okolicach w okresie II wojny światowej – opowiada Marcin Wilkołazki z krasnostawskiego Muzeum.

Tym razem spotkanie nie miało ograniczeń czasowych, a ponadto ta bardzo interesująca historyczna opowieść, wzbogacona została o nowe, nieporuszane wcześniej wątki. Na koniec prelekcji dr Janeczek odebrał podziękowania i kwiaty z rąk starosty krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka.

Seryjne Historie, to cykl spotkań autorstwa pracownika Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie Konrada Grocheckiego, która ma na celu zaprezentowanie różnego sposobu ukazywania przeszłości. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here