Obława na piratów drogowych

Aż czterech kierowców straciło w miniony poniedziałek prawo jazdy na trzy miesiące. Powód za każdym razem był ten sam – nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzista miał 114 km/h na liczniku.

Jak poinformowała kom. Ewa Czyż z KMP Chełm, tylko podczas poniedziałkowej kontroli (12 kwietnia) policjanci z miejskiej „drogówki” odebrali prawo jazdy czterem kierującym.

– Tego dnia rekordzistą okazał się 34-latek z Chełma, zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Białopole. Kierując samochodem marki Audi, miał na liczniku 114 km/h. Niewiele mniej na liczniku miał też kierujący samochodem marki Ford, 32-latek z gminy Puchaczów, zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Siedliszcze – informuje rzecznik chełmskiej komendy i jak dodaje: – Kierujący za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi, a ich konto zasiliły punkty karne.

Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Apelują o przestrzeganie przepisów, rozwagę i ostrożność, ale przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here