Obrazy niezwykłe

W Gminnym Ośrodku Kultury w Dubience trwa wystawa malarska prac nieżyjącej Agnieszki Janiuk. Obrazy zrobiły na uczestnikach wernisażu ogromne wrażenie.

Agnieszka Janiuk

Agnieszka Janiuk urodziła się w 1976 r.

w Dubience. Uczęszczała do miejscowej podstawówki i liceum. We wtorkowym wernisażu malarstwa zmarłej w 2016 r. artystki, uczestniczyli jej najbliżsi, przyjaciele, znajomi i przedstawiciele gminy Dubienka. Wystawę zorganizowały Nadbużańskie Stowarzyszenie Miłośników Gminy Dubienka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dubience. Ekspozycję otworzył prezes Stowarzyszenia – Edward Olchowski. Podczas spotkania głos zabrała mama artystki. Wzruszona opowiedziała zebranym o twórczości swojej córki. Wspominała, że pani Agnieszka od dziecka miała bujną wyobraźnię, uwielbiała malować, ale też tworzyła fantastyczne opowiadania.

Jako nastolatka pasjonowała się też jeździectwem oraz wędkarstwem. W młodości wyjechała z rodzinnych stron, wyszła za mąż, przez cały czas rozwijając talent malarski. Malowała obrazy o różnej tematyce, ale szczególnie lubiła tworzyć pejzaże. Zawodowo zajmowała się florystyką. Kochała kwiaty, posiadała własny, piękny ogród. Mama artystki podczas wernisażu zwracała uwagę, że jej córka była bardzo wrażliwa na ludzką krzywdę. Wystawione prace zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach wernisażu.

– Widać, że artystka miała ogromny talent – mówi jedna z uczestniczek wernisażu. – Gdy patrzę na te przepiękne pejzaże, mam niesamowite wrażenie, jakbym była częścią tej przestrzeni. Niezwykłe są też autoportrety artystki.

Wystawę prac Agnieszki Janiuk można oglądać w GOK w Dubience do 22 maja br. (opr. mo)