Obudź w sobie twórcę

Wszyscy lublinianie, zarówno dzieci, jak i młodzież, dorośli, seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami słuchu, wzroku i intelektualnymi mogą wziąć udział w darmowych warsztatach. 21 marca w Lublinie obchodzimy Europejski Dzień Kreatywności Artystycznej.


Europejski Dzień Kreatywności Artystycznej to część projektu „CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu „Kreatywna Europa”. Lublin przystąpił do programu w listopadzie ubiegłego roku. Jedną z akcji jest cykl bezpłatnych warsztatów 21 marca (środa). Obowiązują zapisy pod adresem: euday@labirynt.com / tel. +48 81 466 59 20 wewn. 32.
Do wyboru tego dnia są np. warsztaty tworzenia notesów – dla seniorów w Galerii Labirynt, warsztaty artystyczne dla seniorów w Pracowniach Kultury Maki DDK „Bronowice”, warsztaty makramy dla dorosłych w Warsztatach Kultury czy książkowe warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3-6 lat w Fili nr 37 MBP. Szczegóły znajdują się na miejskiej stronie www.lublin.eu, w zakładce Kultura. Dodatkowo lubelskie instytucje kultury organizują tego dnia warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnym, dla niewidomych i niedosłyszących. (EM.K.)