Obudzić Alicję

Alicja potrzebuje naszej pomocy

Młoda, wesoła, pełna życia i energii uczennica Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Lublinie pilnie potrzebuje wsparcia. Alicja Mazurek przebywa obecnie w klinice „Budzik”. Wymaga długotrwałego leczenia i rehabilitacji.


Alicja skończyła niedawno 18 lat. Cudem wyszła ze śmiertelnego zderzenia. 19 lutego 2018 r. w centrum Lublina zginął jej kolega Olaf, z którym wspólnie jechała samochodem. Oboje młodzi należeli do lubelskiej wspólnoty Guadalupe. Zaraz po wypadku o zdrowie dla Alicji modlili się jej bliscy i liczni przyjaciele. Dziewczynie udało się przeżyć kilka operacji, ale nadal pozostaje w śpiączce. Obecnie przebywa w klinice „Budzik”, gdzie trafiła tuż przed swoimi 18. urodzinami. (Po ukończeniu 18 lat byłoby to dla niej już niemożliwe.)

W ubiegły czwartek odbył się koncert charytatywny dla Alicji. Na sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka” wystąpiły zespoły Portfinger, B6, Vestige, Pasażer i Hash Cookie. Zwieńczeniem koncertu, z którego dochód przeznaczony został na leczenie lubelskiej uczennicy, była cykliczna impreza „Chatki Żaka” – Student’s Jam Session. – Nie znałem wcześniej Alicji. O jej historii dowiedziałem się z lubelskiej prasy. Poznałem też jej wychowawczynię, która opowiedziała mi o samej Alicji Postanowiłem spontanicznie pomóc jej rodzinie w zbiórce – mówi Mateusz „Roger” Strzempa, muzyk student Wydziału Artystycznego UMCS.

Alicja jest także uzdolniona muzycznie. Rok temu nagrała wspólnie z przyjaciółmi piosenkę i teledysk o Lublinie z okazji 700-lecia miasta. – „To moje miasto, spotkajmy się tu” – śpiewała nastolatka. Na teledysku widać uśmiechniętą, wysportowaną długowłosą dziewczynę, która biega w Ogrodzie Saskim i spotyka się z przyjaciółmi.

Pieniądze na leczenie lublinianki można wpłacać na konto Fundacji Guadalupe z dopiskiem: „Alicja Mazurek”. Nr rachunku: 04 1240 2382 1111 0010 5846 7939.
Emilia Kalwińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here