Obwiniają lekarza o śmierć

Bliscy 66-letniego mężczyzny złożyli zawiadomienie do prokuratury. Rodzina zarzuca jednemu z lekarzy krasnostawskiego szpitala błąd w sztuce. Niestety, pacjent zmarł 28 grudnia po dwudziestu dniach pobytu w klinice.

Sprawa owiana jest tajemnicą. Na początku skarga na jednego z lekarzy SP ZOZ w Krasnymstawie trafiła do tutejszej Prokuratury Rejonowej, ale stamtąd została przesłana do Prokuratury Rejonowej w Zamościu. – Na ten moment nie mogę udzielić informacji na temat tego śledztwa, proszę zadzwonić w przyszłym tygodniu – powiedział nam jeden z zamojskich śledczych.

Piotr Matej, dyrektor SP ZOZ w Krasnymstawie, potwierdza, że dochodzenie w sprawie błędu w sztuce lekarskiej jest w toku. – 31 grudnia 2018 r. Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie zabezpieczyła dokumentację medyczną na polecenie Prokuratury Rejonowej – mówi Matej. – Pacjent w wieku 66 lat przebywał w naszym szpital od 8 do 28 grudnia 2018 r., w którym to dniu nastąpił zgon.

Nie jestem w stanie podać czy też określić, na czym polegał ewentualny błąd lekarski. Przyczynę zgonu oraz potwierdzenie, czy to był błąd lekarski, wyjaśni sekcja zwłok i postępowanie prokuratorskie. Lekarz sprawujący opiekę nad pacjentem to specjalista z zakresu chirurgii – poinformował nas dyrektor SP ZOZ w Krasnymstawie. Do tematu wrócimy. (kg)