Oby tak rozpoczęli w sobotę ligę

Przekonywające zwycięstwa w ostatnich grach kontrolnych przed rozpoczynającym się w najbliższy weekend nowym sezonem w III lidze zanotowali w minionym tygodniu piłkarze Motoru Lublin i Avii Świdnik.
Lublinianie najpierw pokonali w środę Rzeszowie Resovię 3:0, a trzy dni później na bocznym boisku Areny Lublin zwyciężyli 2:0 Chełmiankę Chełm. Świdniczanie w sobotę ograli 4:1 w Radzyniu Podlaskim Orlęta-Spomlek, zespół, który tydzień wcześniej z łatwością uporał się u siebie z motorowcami.
W wykonaniu Motoru szczególnie mogło podobać się spotkanie w Rzeszowie, w którym dwa gole zdobył pozyskany w letniej przerwie z… Avii Kamil Oziemczuk, przed kilkoma laty reprezentujący już klub z Lublina.
W barwach Motoru z nowych piłkarzy zagrał także 30-letni Japończyk Yasuhiro Kato, który w ubiegłym tygodniu podpisał z lubelskim klubem kontrakt. Kato w Polsce występował w pierwszoligowym Stomilu Olsztyn, a ostatnio grał w słoweńskim NK Drava Ptuj.
W spotkaniu w Radzyniu jedną z bramek dla Avii zdobył testowany Roman Skowroński z Orła Wierzbica. Trener Jacek Ziarkowski przyglądał się także innym graczom: Patrykowi Czułowskiemu (ostatnio Lublinianka), Krystianowi Mroczkowi i Bartłomiejowi Kozłowskiemu (obaj Motor Lublin), Mateuszowi Herdzie (Stal Mielec) i Karolowi Kalicie (Wisła Puławy).
Motor Lublin na inaugurację rozgrywek grupy południowo-wschodniej III ligi zmierzy się w sobotę o godzinie 19:00 na Arenie Lublin z Sołą Oświęcim.
Avia dwie godziny wcześniej zagra w Nowym Targu z Podhalem. MAG

TAK SPAROWALI
Avia
9 lipca: Podlasie Biała Podl. 4:2 (bramki dla Avii: Robert Kazubski, z. testowani 3)
13 lipca: Tomasovia 4:1 (Orzędowski, Mażysz, z. testowani 2)
16 lipca: KSZO Ostrowiec Św. 0:3
23 lipca: Wisła Puławy 1:4 (Białek)
30 lipca: Orlęta Radzyń Podl. 4:1 (Nowak 2, Białek, Skowroński).
Bilans: 3 zwycięstwa – 2 remisy, bramki: 13-11.

Motor
16 lipca: Polonia Warszawa 1:1 (Onkiewicz) 23 lipca: Orlęta Radzyń 1:3 (Bednara)
27 lipca: Resovia 3:0 (Oziemczuk 2, Kaczmarek)
30 lipca: Chełmianka 2:0 (Stachyra, Kamiński 71)
Bilans: 2 zwycięstwa – 1 remis – 1 porażka, bramki: 7-4.

Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 1:4 (0:2)
Avia: Zacharski – Kazubski, J. Szymala, zawodnik testowany I, Barański, Orzędowski, Nowak, Mroczek, Jeleniewski, Czułowski, Białek oraz Gieresz, Maciejewski, zawodnik testowany II, Skowroński, Wołos, Kozłowski, Herda, Kalita, Dobrowolski.
Bramki: 0:1 Nowak 5, 0:2 Nowak 14, 1:2 Piątek 53, 1:3 Białek 71, 1:4 Skowroński 79.

Motor Lublin – Chełmianka Chełm 2:0 (1:0)
Motor: Zagórski – Falisiewicz, Król, Tadrowski, Dikij, Michota, Tymosiak, Oziemczuk, Piekarski, Kaczmarek, Stachyra oraz Socha, Maliszewski, Kowalczyk, Kamiński, Bednara, Zaniewski, Kato, Szysz.
Bramki: 1:0 Stachyra 39, 2:0 Kamiński 71.