Oby tak strzelali walcząc o ligowe punkty

Piłkarze trzecioligowej Avii Świdnik zakończyli przygotowania do rozgrywek. W ostatnim sparingu podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego pokonali 3:0 spadkowicza z III ligi, Victorię Sulejówek 3:0. Świdniczanie w okresie przygotowawczym rozegrali 6 gier, w których zdobyli aż 18 goli!
W sobotnim meczu z Victorią w zespole ze Świdnika zagrali między innymi dwaj nowi piłkarze, pozyskani w ubiegłym tygodniu z Górnika Łęczna: 18-letni napastnik Bartłomiej Kukułowicz (trafił do Górnika przed rokiem z Legii Warszawa) oraz 24-letni pomocnik Bartosz Mroczek, wychowanek MKS Ciechanów, mający za sobą grę w I lidze w Wigrach Suwałki.

Avia w pierwszym meczu o punkty zagra w sobotę, w Ostrowcu Świętokrzyskim, z KSZO 1929.

Victoria Sulejówek – Avia Świdnik 0:3 (0:2)

Avia: Piotrowski – Kukułowicz, Głaz, Mykytyn, Kuliga, Partyka, Prędota, Maluga, Mroczek, Ceglarz, Szpak oraz Szelong, Ozimek, Lusiusz, Śliwa, Plesz, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II.
Bramki: Szpak 18 z rzutu karnego, 88, Prędota 45.

W sezonie 2019/2020 piłkarze trzecioligowej Avii grać będą w strojach JOMA. W ubiegłym tygodniu świdnicki klub podpisał umowę z Mirosławem Kalitą, właścicielem firmy KaladiSport, dystrybutorem marki JOMA. Na jej mocy hiszpańska firma dostarczy pierwsze i drugie komplety meczowe dla piłkarzy i siatkarzy żółto – niebieskich, a także odzież treningową, koszulki polo, dresy, ortaliony i kurtki dla zawodników i sztabów szkoleniowych.
W najbliższym czasie klub planuje wprowadzić do sprzedaży koszulki meczowe.