Oby tak w lidze!

Nowi motorowcy, w tym Damian Sędzikowski, w sparingach zachwycali, walczyli i byli niezwykle skuteczni. Oby tak było w lidze!

W ostatnim sparingu przed rozpoczynającą się w najbliższy weekend rundą jesienną II ligi piłkarze Motoru pokonali w sobotę na bocznym boisku Areny Lublin rezerwy Legii Warszawa 3:0! W okresie przygotowawczym podopieczni trenera Marka Saganowskiego rozegrali pięć spotkań, z których aż cztery wygrali m.in. 2:1 z beniaminkiem ekstraklasy Radomiakiem, zdobywając w sumie osiem i tracąc zaledwie dwa gole. Motorowcy przegrali tylko raz, nieznacznie z Hapoelem Tel Awiw, wielokrotnymi mistrzami Izraela.

Przed nowym sezonem w Motorze doszło do kadrowej rewolucji. W zespole pojawiło się aż 10 nowych zawodników.W ostatnim tygodniu umowy z klubem podpisali 24-letni napastnik Adam Ryczkowski, który wiosną bronił barw Chojniczanki (strzelił siedem goli w 18 spotkaniach w tym dwa przeciwko Motorowi) oraz 20-letni Damian Sędzikowski, wypożyczony z czwartoligowej Escoli Varsovia. A to być może jeszcze nie koniec, bo o krok od podpisania umów są kolejni dwaj młodzi piłkarze – 17-letni defensywny pomocnik Bartłomiej Kafel (Cracovia) i starszy o rok napastnik Cezary Polak (FCB Escola Varsovia), którzy podobali się trenerowi Saganowskiemu w sparingach, także w tym ostatnim z rezerwami Legii.

Przed nowym sezonem cieszy na pewno strzelecka dyspozycja napastników Motoru. Krzysztof Ropski zdobył w grach kontrolnych aż cztery gole, a pozyskany w letniej przerwie Michał Fidziukiewicz (wcześniej Garbarnia Kraków) trafiał do siatki trzykrotnie.

– Okres przygotowawczy był intensywny, ale krótki. W zespole doszło do wielu zmian i nadal zgrywamy się z nowymi kolegami – mówi Piotr Ceglarz, skrzydłowy Motoru. – Czy czujemy się silniejszym zespołem niż w poprzednim sezonie? Wszystko zweryfikuje liga. Pamiętamy, że zimą też dobrze wypadaliśmy w sparingach, ale pierwszym meczu rundy wiosennej straciliśmy komplet punktów w Grudziądzu i to nas trochę wyhamowało. Do nowego sezonu trzeba podejść z chłodnymi głowami, choć wiadomo, że w następny weekend pojedziemy do Pruszkowa po trzy punkty. Wygraliśmy tam na wiosnę po moim golu w końcówce spotkania, ale teraz chcemy znacznie szybciej strzelić bramkę i kontrolować boiskowe wydarzenia od pierwszego do ostatniego gwizdka – dodał P. Ceglarz.

Mecz Motoru w Pruszkowie ze Zniczem, inaugurujący nowy sezon rozpocznie się w sobotę o godz. 17. BAS

Motor Lublin – Legia II Warszawa 3:0 (0:0)

Motor: Kiełpin – Janiszek, Cichocki (67 Błyszko), B. Zbiciak (67 Wawszczyk), Rozmus (67 Moskwik), Sędzikowski (67 Wójcik), Kusiński (46 Ceglarz), Rak, Polak (67 Vitinho), Kafel, Ropski (67 Fidziukiewicz).

Bramki: Ropski 58, Fidziukiewicz 83, 87.

Poprzednie sparingi Motoru

11 lipca: Siarka Tarnobrzeg 2:0 (Michał Fidziukiewicz, Krzysztof Ropski)
14 lipca: Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (Krzysztof Ropski)
17 lipca: Radomiak Radom 2:1 (Filip Wójcik, Krzysztof Ropski)
21 lipca: Hapoel Tel Awiw 0:1
Bilans: 4 zwycięstwa – porażka, bramki: 8-2

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here