Obywatele przyklepali plac

Plac zabaw przy SP nr 33

Dzięki mobilizacji lokalnej społeczności wybudowano nowoczesny plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 33 im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie. Inwestycja kosztowała 341 tys. złotych.


Powstał on w ramach ubiegłorocznej edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Placówka przy ul. Pogodnej do reformy oświaty funkcjonowała jako gimnazjum i takie miejsce do zabawy nie było uczniom potrzebne. Teraz klasy edukacji wczesnoszkolnej (1-3) i oddziały przedszkolne tętnią życiem. Z roku na rok przybywa do podstawówki coraz więcej uczniów, więc był on niezbędny.

– W ramach projektu powstał ogrodzony plac zabaw. Ma bezpieczną nawierzchnię, ławki, kosz na śmieci oraz bujaki, piramidę, karuzelę, huśtawki, „bocianie gniazdo”, „ważkę”, linarium oraz zestaw sprawnościowy ze ścianką. Wykonawcą tej inwestycji jest firma NOVUM Sp. z o. o, która udzieliła na to zadanie miastu 48-miesięcznej gwarancji – informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Nowy plac zabaw to nie jedyna inwestycja prowadzona w SP nr 33. Trwa kompleksowa termomodernizacja budynku. W ramach tych prac docieplane są ściany i dach szkoły, wymieniane okna oraz instalacje wewnętrzne, a budynek zyskuje nową elewację. – Termomodernizacja budynku szkolnego jest już bardzo zaawansowana. Obecnie prace koncentrują się na wykonywaniu docieplenia i zmianie pokrycia dachowego.

Wewnątrz została wykonana instalacja centralnego ogrzewania, zamontowano też stolarkę okienną i drzwiową. Do wykonania pozostała opaska budynku oraz dokończenie dociepleń ścian zewnętrznych. Inwestycja przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem, prace zgodnie z umową, powinny zakończyć się w lipcu bieżącego roku. – dodaje Monika Głazik z lubelskiego ratusza.

Marek Kościuk