Obywatelskie zatrzymanie po godzinach

Każde udaremnienie jazdy pijanemu za kółkiem przez innego kierowcę to postawa godna pochwały i naśladowania. Nie inaczej jest w tym przypadku, gdy obywatelskiego ujęcia dokonał będący po służbie funkcjonariusz straży granicznej.

– Przejeżdżając przez Buśno w gminie Białopole, zwrócił uwagę na samochód przed nim. Kierowca audi jechał całą szerokością jezdni, co rusz zjeżdżając na pobocze i na przeciwległy pas ruchu. Podejrzewając, że może być nietrzeźwy, mężczyzna powiadomił o tym fakcie dyżurnego chełmskiej komendy. Cały czas jechał za nim, przez kilkanaście kilometrów, próbując go zatrzymać. W pewnej chwili audi wjechało do rowu i utknęło w przydrożnej skarpie – relacjonuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Zatrzymanym kierowcą audi okazał się 51-letni mieszkaniec gminy Dorohusk. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego aż 2 promile alkoholu. Jeszcze w niedzielę (22 lipca) usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za kierowanie po pijaku grozi mu nie tylko utrata prawa jazdy, ale i 2 lata pozbawienia wolności. (pc)