Ocieplą, wybudują

Komisariat policji w Dorohusku przestanie straszyć wyglądem. W najbliższych latach ma zostać gruntownie odnowiony. Do 2019 roku, od zera, powstanie też nowy komisariat w Rejowcu. Jeden przetarg ogłoszony, a drugi już rozstrzygnięty.

Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie ogłosiła przetarg na przebudowę Komisariatu Policji w Dorohusku. Oferty można składać jeszcze przez kilka dni, otwarcie kopert nastąpi 19 lipca. Wadium – 35 tys. zł. Wartość zamówienia wyceniona została na ponad 1,300 mln zł, z czego 32 proc. stanowią środki unijne.
Zgodnie z założeniem obiekt ma zostać kompleksowo zmodernizowany, ocieplony i otynkowany, z położoną instalacją CO, hydrauliką i elektryką, etc. Dla policjantów z Dorohuska oznacza to nieznaczne utrudnienia w pracy, ale docelowo – za kilka lat – będą mogli poczuć się jak w nowym domu (prace mają zakończyć się w ciągu 47 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą). Mieszkańcy, szukający pomocy u miejscowych stróżów porządku, mogą odetchnąć z ulgą – mimo remontu, komisariat ma pozostać czynny.
Na początku lipca rozstrzygnięty został też przetarg na budowę Komisariatu Policji w Rejowcu Fabrycznym. Spośród 4 złożonych ofert, wybór padł na firmę PHU Handbud z Włodawy. Koszt zadania to ponad 3 mln zł brutto. Zgodnie z umową komisariat ma stanąć przy ul. Orzechowej do końca kwietnia 2019 roku.  (pc)