Oczyścili miasto z narkotyków

Ogromne ilości narkotyków przechwycili lubelscy policjanci. To marihuana warta ponad 2 mln zł. Zatrzymano dwóch mężczyzn.


Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z komendy wojewódzkiej, na jednej z ulic na lubelskich Tatarach zatrzymali dwa nierzucające się w oczy samochody: fiata ducato i renault clio. Akcja była nieprzypadkowa. Mundurowi domyślali się, że w autach są przewożone narkotyki.

– Podczas przeszukania ujawniono 30 kg suszu roślinnego. Po zbadaniu narkotesterem okazało się, że jest to marihuana – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

To nie było koniec działań. Odnaleziono także trzecie auto, w którym ukryte były też środki odurzające. W zaparkowanym w dzielnicy Bronowice samochodzie znajdowało się kolejne 10 kg marihuany. – Łącznie przechwyciliśmy 40 kg towaru o wartości około 2 mln zł – dodaje rzecznik.

Podczas obławy mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 28 i 55 lat. Obaj usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Sąd przychylił się do wniosków policji oraz prokuratury i zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 28-latek karany był w przeszłości za udział w bójce. Z kolei 55-latek był wielokrotnie sądzony m.in za. kradzieże z włamaniem, rozboje, wymuszenia rozbójnicze czy oszustwa. Teraz grozi im do 12 lat więzienia. LL