Oczyszczalnię i tak robić trzeba

Gminie Kamień nie przyznano dotacji, z której miała być modernizowana gminna oczyszczalnia ścieków. Ale inwestycja ta jest potrzebna i wygląda na to, że urzędnicy będą posiłkować się kredytem, aby ją zrealizować.

Gmina Kamień nie znalazła się w gronie kilku samorządów-szczęśliwców z powiatu chełmskiego, które dostały dotacje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Urzędnicy mieli nadzieję, że dofinansowanie to przeznaczą na przebudowę oczyszczalni ścieków w Kamieniu. Już dawno ta instalacja jest niewystarczająca w stosunku do potrzeb. O tym, że inwestycja jest bardzo potrzebna mówi się od lat, ale brakuje pieniędzy na jej sfinalizowanie. Ważna inwestycja warta jest prawie 2,5 mln zł. Na tyle jakiś czas temu ją oszacowano i oby w tej kwocie przedsięwzięcie się zamknęło.

– Mamy kosztorys oraz projekt modernizacji naszej oczyszczalni i to jest czas, gdy trzeba będzie nad tą inwestycją się pochylić – mówi Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień. – Wygląda na to, że będziemy się posiłkować kredytem. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here