Od ruiny do wizytówki miasta

Dworek starościński, przez wiele lat rozpadający się i straszący mieszkańców, staje się powoli prawdziwą wizytówką Krasnegostawu.

Od remontu dworku starościńskiego, zlokalizowanego przy ul. Sikorskiego, minęły trzy lata. Wiele zmieniło się od tego czasu w otoczeniu budynku. Teren wokół mieszczącego się tu Centrum Integracji Społecznej został otoczony kwiatami, zamontowano siłownię na powietrzu oraz nowoczesny plac zabaw dla najmłodszych. – W ostatnich miesiącach zarówno pracownicy CIS, jak i uczestnicy warsztatów, starali się, aby teren ten stał się jeszcze bardziej przyjazny mieszkańcom. Przy placu zabaw zadbano m.in. o specjalną ławkę z przewijakiem dla dzieci oraz huśtawkę dla niepełnosprawnych, która jest obecnie w fazie montażu – mówi Marek Piwko, kierownik Centrum.

Realizacja drugiego elementu był wynikiem pomysłu, który zrodził się podczas obrad rady miasta. Jej inicjatorami byli radni Monika Podolak oraz Grzegorz Brodzik. Specjalistyczna konstrukcja umożliwi skorzystanie z atrakcji dzieciom, które nie poruszają się samodzielnie. Zgodnie z planem przy Dworku Starościńskim zostanie zamontowana także stacja naprawy rowerów, która zawierać będzie najważniejsze sprzęty i narzędzia do ewentualnej naprawy zepsutego pojazdu.

– Podobne miejsce jest potrzebne, tym bardziej, że dużą część turystów stanowią w Krasnymstawie rowerzyści przemierzający nasz region szlakiem Green Velo – zauważa Agnieszka Sadowska z urzędu miasta. Przypominamy, że w Krasnymstawie działa wypożyczalnia rowerów. Są one wydawane przez Szkołę Podstawową nr 5 przy ulicy Mostowej. (kg)