Odcięci od świata

Od nowego roku mieszkańcy Kolonii Orłów Drewniany, którzy nie mają własnego samochodu, są odcięci od świata. – Autobusy już do nas nie przyjeżdżają – żalą się.

W ubiegłym tygodniu skontaktowała się z nami rozżalona mieszkanka Kolonii Orłów Drewniany w gminie Izbica. – Od 1 stycznia już żaden autobus do naszej małej miejscowości nie zagląda, zostaliśmy odcięci od świata – mówi Czytelniczka. Według naszej rozmówczyni kiedyś z Kolonii Orłów Drewniany można było dojechać autobusem do Izbicy, a nawet Zamościa. – Zwłaszcza to drugie połączenie było ważne. W Zamościu jest szpital, z którego korzystało wielu naszych mieszkańców.

Dziś żaden PKS już tędy nie kursuje. A przecież obecnie rządzący obiecywali przywracać połączenia autobusowe. Nie każdy mieszkaniec wsi, zwłaszcza osoby starsze, ma przecież swój samochód. Być może sprawą powinny zainteresować się władze naszej gminy – mówi kobieta. Sprawę rozwiązałoby przywrócenie podstawowego połączenia, z Izbicą. – A z Izbicy można dostać do Zamościa czy Krasnegostawu – podsumowuje nasza rozmówczyni. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here