Oddaj krew, ratuj życie

Świdniccy krwiodawcy spieszą z pomocą i zachęcają wszystkich do przyłączenia się do wakacyjnej akcji. Jak tłumaczą, w lecie dawców jest z reguły mniej, natomiast zapotrzebowanie na krew rośnie, dlatego tych, którzy chcą pomóc w ratowaniu życia, zapraszają w najbliższą niedzielę.
Krwiodawcy, skupieni w działającym przy PZL Klubie HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki już tradycyjnie organizują wakacyjną zbiórkę krwi. – Niestety, ale każdego roku w tym okresie letnim zdarza się wiele nieszczęść, wypadków i tragedii. Jedynym niezastąpionym lekiem, dzięki któremu mogą być przeprowadzone zabiegi operacyjne ratujące życie, jest nasza krew, której zawsze brakuje – mówi Andrzej Słotwiński, prezes świdnickich krwiodawców.
Członkowie HDK– PCK przy PZL-Świdnik zwracają się więc z apelem do mieszkańców Świdnika i powiatu o udział w zaplanowanej na najbliższą niedzielę akcji krwiodawstwa. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał na wszystkich chętnych od 8.15 do 14.00 na parkingu przy kościele pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Przy okazji uczestnicy akcji będą się mogli również zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.
– Zgłaszający się powinni posiadać dowód osobisty lub prawo jazdy i być pełnoletni – przypomina Andrzej Słotwiński. (kal)