Oddali czerwoną latarnię

Górnik Łęczna nie jest już ostatnim zespołem Lotto Ekstraklasy. Po poniedziałkowej przegranej 1:2 w debiucie na Arenie Lublin z Lechią Gdańsk, w niedzielę, w kolejnym meczu przy ul. Stadionowej, łęcznianie zdołali wywalczyć remis z Cracovią. Punkt zdobyty w potyczce z „pasami” pozwolił górnikom na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli i awans na 14. miejsce.

O losach poniedziałkowego meczu przesądziła sytuacja z 7. minuty, gdy czerwoną kartkę za faul na Milenie Gamakowie zobaczył Paweł Sasin. Górnik chociaż niemal całe spotkanie grał w „10” w niczym nie ustępował faworyzowanym rywalom. Niestety, łęcznianie nie ustrzegli się dwóch błędów, które skrzętnie wykorzystali słabo grający goście. Jedyna bramka dla Górnika padła w 54. minucie po dośrodkowaniu najlepszego w szeregach gospodarzy Grzegorza Bonina. Nieudaną interwencją popisał się bramkarz Vanja Milinković-Savić, od którego odbiła się piłka, wpadając do siatki.
W niedzielę na Arenie Lublin warunki dyktował… deszcz. Na początku drugiej połowy arbiter na chwilę przerwał nawet spotkanie.

Górnik Łęczna – Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)
Górnik: Prusak – Sasin, Pruchnik, Szmatiuk, Leândro – Bonin, Drewniak, Tymiński (75 Piotr Grzelczak), Vukobratović, Piesio (59 Śpiączka) – Pitry (13 Bogusławski).
Lechia: Milinković-Savić – Gérson, Maloča, Wawrzyniak – F. Paixão, Chrapek, Gamakow (53 M. Paixão), Krasić (46 Kovačević), Wolski, Peszko – Kuświk (72 Stolarski).
Bramki: 0:1 Krasić 28, 1:1 Milinković-Savić 54 samob. , 1:2 Kuświk 56. Żółte kartki: Leândro, Prusak – Gamakow, Kuświk, Chrapek, Wolski. Czerwona kartka: Sasin (7. minuta, Górnik, za brutalny faul). Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 3574.

Górnik Łęczna – Cracovia 0:0
Górnik: Prusak – Bogusławski, Pruchnik, Szmatiuk, Leandro – Tymiński (72 Danielewicz) – Bonin, Drewniak, Vukobratović, Grzelczak (80 Piesio) – Pitry (68 Śpiączka).
Cracovia: Sandomierski – Wójcicki, Polczak, Wołąkiewicz, Deleu – Covilo, Dąbrowski (74 Cetnarski) – Wdowiak (64 Vestenicky), Budziński, Jendrisek – Szczepaniak.
Żółte kartki: Tymiński, Danilewicz – Covilo, Dąbrowski, Wołąkiewicz. Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 4015.