Oddali hołd, tym którzy zginęli za ojczyznę w walce z niemieckim, sowieckim i własnym okupantem

W grupie starszej wygrało Zamkowo, które pokonało kolejno Omegę 6:5, Alfę 8:1 i w spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu w turnieju Spiżarnię (na zdjęciu z prawej) 2:0.

Ognisko TKKF Omega wraz z Urzędem Miasta, Oddziałem IPN Lublin, Fundacją „Ruch Solidarności Rodzin”, NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowowschodniego oraz Szkołą Podstawową nr 52 już po raz siódmy zaprosili lublinian do udziału w turnieju piłkarskim poświęconym Żołnierzom Wyklętym.


– Ten turniej jest dla tych wielkich długo zapomnianych, tych, dla których na długo nie było miejsca w podręcznikach szkolnych, dla tych, o których młode pokolenia nie mogły się nigdy dowiedzieć. A jednak prawda historyczna mocno zapukała do podręczników i murów szkolnych – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator turnieju.

– Po raz kolejny oddaliśmy hołd, tym którzy zginęli za ojczyznę w walce z niemieckim, sowieckim i własnym okupantem, tym którzy zostali zamordowani w komunistycznych więzieniach, otrzymując wyroki śmierci. Tym turniejem wołaliśmy o szacunek, dla tych którzy spędzili w celach, więzieniach długie lata, a po wyjściu na wolność, jeszcze długo czuli piętno komunistyczno- sowieckiej, własnej władzy swojej umiłowanej ojczyzny – dodaje.

W tegorocznych zawodach rozgrywanych na Orliku na Felinie udział wzięło osiem drużyn. W grupie starszej wygrało Zamkowo przed Spiżarnią, Omegą i Alfą Felin. W grupie młodszej (dzieci) pierwsze miejsce zajęła Omega Przyjaciele, drugi FC Natalka, trzecie FC Wiśnia, a czwarte FC Bananki. BAS

Wyróżnienia indywidualne

grupa młodsza

najlepszy zawodnik: Max Sprawka (Omega Przyjaciele)
najlepszy strzelec: Robert Dankiewicz (FC Wiśnia) – 5 bramek
najlepszy bramkarz: Patryk Błaszczak (Omega Przyjaciele)

grupa starsza

najlepszy zawodnik: Marcin Małocha (Spiżarnia)
najlepszy strzelec: Sebastian Król (Zamkowo) – 10 bramek
najlepszy bramkarz: Patryk Mitrut (Omega)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here