Odebrały medale i… złoiły rywalki

Od efektownego zwycięstwa rozpoczęły kolejny sezon w PGNiG Superlidze Kobiet szczypiornistki MKS Perła Lublin. Mistrzynie Polski pokonały w środę przed własną publicznością 34:25 (18:16) Eurobud JKS Jarosław.

Zanim lubelski zespół przystąpił do rywalizacji z ekipą z Podkarpacia, odebrał jeszcze przed premierowym meczem medale i puchar za mistrzostwo Polski, zdobyte w sezonie 2019/2020.

W środowym meczu przyjezdne dość długo dotrzymywały kroku lubliniankom. Po trafieniach bardzo dobrze znanych w Lublinie Sylwii Matuszczyk i Katarzyny Kozimur, w 25. minucie JKS wygrywał nawet różnicą dwóch goli – 14:12! W końcówce MKS błyskawicznie odrobił jednak straty i to z nawiązką.

Losy meczu rozstrzygnęły się po przerwie. Podopieczne trenera Kima Rasmussena zagrały znakomicie w obronie, pozwalając rywalkom przez 20. minut na zdobycie zaledwie 4 goli (27:20 w 49. minucie). – Cieszę się, że wygraliśmy i rzuciliśmy rywalkom 34 bramki, choć właściwie jeszcze nic nie funkcjonuje do końca w taki sposób, jak byśmy tego chcieli. To nie był zbyt ładny mecz, ale dziewczyny bardzo się starają.

Wciąż mamy pewne problemy w defensywie, co było widać zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie zagraliśmy w obronie bardziej agresywnie, dzięki czemu rywalki straciły sporo energii. Po zmianie stron rzuciły nam tylko dziewięć bramek i uważam, że to zasługa lepszej defensywy. Za nami pierwsze spotkanie o stawkę po półrocznej przerwie. W ostatnim czasie odbyliśmy kilka sesji treningowych na pełnych obrotach, ze znacznie szybszym tempem gry, ale mimo wszystko to nie oddaje warunków meczowych.

Na ponowne przyzwyczajenie organizmów do określonej intensywności i zgranie potrzeba jeszcze trochę czasu. Dobrze, że zaczęliśmy sezon od dwóch punktów i już zaczynamy koncentrować się na następnym rywalu. Na pewno w najbliższym meczu musimy zagrać bardziej drużynowo i poprawić pewne elementy. Wiemy, że w tym zespole są jeszcze rezerwy i na pewno je uwolnimy – powiedział po meczu Kim Rasmussen, trener MKS Perła. BS

MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 34:25 (18:16)

MKS Perła: Gawlik, Wdowiak – Gęga 7, Anastacio 6, Szarwaga 5, Rosiak 4, Balsam 3, Malović 2, Tatar 2, Nosek 2, Gadzina 2, Królikowska 1, Nocuń. .
Eurobud JKS: Szczurek 1, Ciąćka – Matuszczyk 10, Żukowska 6, Donets 2, Nestsiaruk 2, Kozimur 2, Szczurek 1, Szymborska 1, Pietras 1, Guziewicz, Parandii, Strózik.
Kary: MKS Perła – 16 minut, Eurobud – 10. Sędziowały: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka.Widzów: 1200.

Pozostałe mecze 1. kolejki PGNiG Superligi Kobiet:

MKS Piotrcovia – MKS Zagłębie Lubin 30:28 <5:3> (13:15) * Start Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin 26:24 (12:11) * KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 36:22 (16:11).
W następnej kolejce – 19 września (sobota) godz. 19:00: MKS Perła – Piotrcovia Piotrków Tryb.