Odkryj nowe oblicze budownictwa

Podczas 38. edycji Targów LUBDOM było co oglądać. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej

To największa od lat w regionie impreza branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, architektury i aranżacji ogrodu. W najbliższy weekend w Lublinie już po raz 39. odbędą się Targi LUBDOM.


Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, hale Targów Lublin przy ul. Dworcowej staną się miejscem, gdzie będzie można znaleźć m.in. materiały i chemię budowlaną, elewacje, systemy dociepleń, stolarkę drzwiową i okienną, bramy, dachy, schody, ceramikę łazienkową, tynki ozdobne, balustrady czy wszelkie instalacje. Nie zabraknie też nowoczesnych rozwiązań związanych z budownictwem pasywnym i ekologicznym, domem inteligentnym, systemami bezpieczeństwa oraz innowacjami w budownictwie.

Tradycyjnie już wspólnie z Targami LUBDOM odbędą się także Targi Obróbki Drewna LUBDREW oraz Targi Mieszkań i Nieruchomości, podczas których poszukujący własnych czterech kątów będą mogli poznać ofertę wiodących deweloperów, brokerów, pośredników w obrocie nieruchomościami, spółdzielni mieszkaniowych oraz firm oferujących budowę domów jednorodzinnych. Będzie można zasięgnąć porad u ekspertów finansowych, zapoznać się z ofertą kredytową banków i zbadać swoją zdolność kredytową.

Lubelski Kongres Designu i Architektury

Gościem specjalnym kongresu będzie Piotr Polk, popularny aktor

Nowością tegorocznych Targów LUBDOM jest Lubelski Kongres Designu i Architektury, który zaplanowano na sobotę i niedzielę (23 i 24 marca). To unikatowa inicjatywa współtworzona przez wiele podmiotów: instytucji branżowych, firm komercyjnych, projektantów, architektów czy trenerów. Łączy je jeden cel: stworzenie wydarzenia skupiającego w jednym miejscu wszystkich, którzy są związani z designem, wzornictwem, projektowaniem czy architekturą.

Przez dwa dni uczestnicy kongresu będą dyskutować m.in. o: roli designu we współczesnym świecie, edukacji w obszarze projektowania i designu oraz jej wpływie na zmiany cywilizacyjne, nowoczesnej architekturze wnętrz na świecie, trendach i kierunkach rozwoju branży budowlanej, nowoczesnym projektowaniu, innowacjach w budownictwie, modach i długotrwałych tendencjach w urządzaniu wnętrz.

W ramach Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury odbędą się między innymi szkolenia dotyczące trendów w wyposażeniu wnętrz na sezon wiosna/lato 2019 według nowojorskiej agencji trendsetterskiej Fashion Snoops oraz automotywacji. Poprowadzi je Jerzy Osika – trener o międzynarodowej renomie.

Gościł na wielu konferencjach branżowych, m. in.w Los Angeles, Toronto, Hongkongu, Mumbaju, Frankfurcie, Lipsku, Walencji, Porto czy Kijowie. Jest jurorem krajowych i zagranicznych konkursów: Diament Meblarstwa, Ekspozycja Roku, PRCH Retail Awards, Global Innovation Awards w Chicago czy RetailMe Awards w Dubaju. Od ponad 20 lat za pośrednictwem swojej firmy Promedia dostarcza przedsiębiorstwom z branży wyposażenia wnętrz ciekawe rozwiązania, które mają na celu zwiększenie jakości proponowanych przez nie usług.

Gościem specjalnym kongresu będzie Piotr Polk. Popularny aktor w sobotę, 23 marca w godz. 11.00 – 12.30 opowie o swojej niecodziennej pasji, której owocem jest autorska kolekcja mebli New Classic Design byPolk. 21 lat temu artysta rozpoczął ich przygodę z projektowaniem i tworzeniem. Dziś ma już na swoim koncie 113 mebli. Są kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i ulubione przez aktora konsolki.

W kongresie zapowiedzieli udział między innymi także: dr Joanna Hołda, dyrektor Lubelskiego Instytutu Designu LPNT S.A, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji , dr Paulina Zarębska-Denysiuk z Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Forum Kultury Przestrzeni i Rady Kultury Przestrzeni, absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz oraz Architektury i Urbanistyki w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi; Małgorzata Czapla oraz Małgorzata Zofia Michalska-Nakonieczna, historyk sztuki, doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, wieloletni pracownik Muzeum Wsi Lubelskiej.

Udział w kongresie jest możliwy po rejestracji oraz zakupie biletu wstępu na Targi LUBDOM. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

Pokazy fachowców

Oprócz części wystawowej organizatorzy przygotowali interesujące pokazy. Stowarzyszenie Dekarzy w hali wystawienniczej wybuduje najprawdziwszy dom. Będzie można zobaczyć, jak przebiegają prace wykończeniowe w zakresie stolarki otworowej w takim budynku, montaż drzwi i okien, w tym również okna dachowego.

W piątek (godz. 12-18) wstęp na targi będzie wolny. W sobotę (10-18) i niedzielę (10-17) obowiązują bilety. KB