Odkryj Zakarpacie

W dniach 24-27 maja Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na niezapomnianą wycieczkę na ukraińskie Zakarpacie. Te na pozór dzikie tereny pograniczne kuszą bogatą ofertą turystyczną, a zatem moc wrażeń gwarantowana.


Zgodnie z tym, co zaplanowali organizatorzy, pierwszy nocleg będzie w bajkowej scenerii whotelu „Arnika” w Polanie Synewirskiej. Mniej więcej kilometr dalej znajduje się jezioro Synewir, zwane ukraińskim Morskim Okiem. Uczestnicy wyprawy będą mieli okazję podziwiać też wodospad Szept Karpat i wjechać wyciągiem krzesełkowym na górę Hemba.

W miejscowości Niżne Sełyszcze będzie degustacja wspaniałych serów, a w Seredniem (uznanych za jedne z najpiękniejszych winnych piwnic w Europie) turyści spróbują kilku rodzajów wina. Zwiedzą również miejscowość Kołoczawa, która w XX wieku ośmiokrotnie zmieniała przynależność państwową, oraz stolicę Zakarpacia – Użgorod. W Mukaczowie zwiedzą m.in. zamek Palanka, pałac Rakoczych, ratusz oraz monastyr św. Mikołaja, a w Seredniem i Chuście ruiny monumentalnych zamków.

W programie także wizyta w ośrodku rehabilitacyjnym dla niedźwiedzi brunatnych oraz ukraińskim centrum wikliniarstwa w Izie. Niebywałą atrakcją ostatniego dnia będzie z pewnością przejazd z Wołosianki do Sianek, czyli jedną z najładniejszych widokowo tras kolejowych Karpat. Na 18-kilometrowym odcinku, wśród ciągłych serpentyn, kolejka pokonuje 6 tuneli (najdłuższy liczy prawie kilometr) i 27 wiaduktów. Spoglądając w górę, można podziwiać bieszczadzkie połoniny po polskiej i ukraińskiej stronie granicy.

Wisienką na torcie będą oczywiście zakupy we Lwowie, czyli nieodłączny akcent wypraw z WeRwĄ.

Koszt majowej wprawy to 790 zł. W cenie jest transport, noclegi, pełne wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje), wstępy do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnicka, opieka pilota i ubezpieczenie. Liczba miejsc na wycieczkę jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat. Te przyjmuje sklep „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie w godz. 10-17.

Wpłat można także dokonywać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, kontaktowy nr telefonu, datę urodzenia oraz informację, czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe (wymogi do zawarcia ubezpieczenia). Przypominamy, że do wyjazdu na Ukrainę niezbędny jest paszport. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.wycieczkinawschod.pl, na Facebooku (wystarczy wpisać Chełmski Klub Podróżników) lub pod numerem telefonu 502 342 117. (opr. pc)