Odkryli karty jako pierwsi

Matej Zagar Ma 36 lat. Słoweniec przez trzy ostatnie sezony występował w forBET Włókniarzu Częstochowa. W rozgrywkach PGE Superligi 2019 był trzecim punktującym w swojej ekipie ze średnią 1.692 pkt. W karierze jeździł także w zespołach z Torunia, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Gniezna. Ma na swoim koncie 18. tytułów mistrza Słowenii. W 2004 roku w Holsted został mistrzem Europy. Jest regularnym uczestnikiem Indywidualnych Mistrzostwach Świata na żużlu. W ostatniej edycji Grand Prix w klasyfikacji końcowej zajął 9. miejsce z dorobkiem 78 punktów.

Znamy już skład, w jakim w przyszłym sezonie w rozgrywkach żużlowej ekstraligi będzie występował zespół Speed Car Motor Lublin. Działacze lubelskiego klubu odkryli karty już 1 listopada, pierwszego dnia okienka transferowego. Niespodzianek nie ma. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami nowymi zawodnikami ekipy „Koziołków” zostali Słoweniec Matej Zagar oraz Jakub Jamróg. Po roku przerwy do drużyny wraca także wychowanek Oskar Bober.

Motor ogłaszając w piątkowe popołudnie kadrę na sezon 2020 dawkował kibicom na swoim klubowym profilu na Facebooku emocje. Najpierw Oskar Bober, ubrany w klubowy kevlar, ogłosił, że Rosjanin Grigorij Łaguta i Wiktor Lampart podpisali umowę na dwa lata. „Grisza” będzie kapitanem lubelskiej drużyny.

Następnie, o godzinie 17 poinformowano, że nowym zawodnikiem „Koziołków” został Słoweniec Matej Zagar, który w ostatnim sezonie występował w forBET Włókniarzu Częstochowa.

Godzinę później okazało się, że Motor zasili także Jakub Jamróg, wychowanek tarnowskiej Unii, który w ostatnich rozgrywkach reprezentował barwy Betard Sparty Wrocław.

Cały skład ogłoszono o godzinie 20. W sezonie 2020 oprócz wspomnianych już żużlowców w Speed Car Motorze występować będą nadal: Duńczyk Mikkel Michelsen i Paweł Miesiąc oraz Grzegorz Zengota, który przed poprzednim sezonem podpisał kontrakt z klubem, ale z powodu kontuzji nie miał okazji zaprezentować się na torze.

Tym samym w drużynie z Lublina zabrakło miejsca dla Anglika Roberta Lamberta i Dawida Lamparta. W porównaniu z ostatnim sezonem w Speed Car Motorze nie zobaczymy już Szweda Andreasa Jonssona. Popularny A.J. postanowił zakończyć karierę.

Trenerem drużyny pozostaje Maciej Kuciapa, a menedżerem Jacek Ziółkowski. BAS