Odmrozi pół miliona?

Wciąż nie wiadomo czy prezydent Jakub Banaszek odmrozi 500 000 zł przeznaczone w tegorocznym budżecie miasta dla chełmskich klubów sportowych i stowarzyszeń na zadania związane z upowszechnianiem kultury fizycznej. O to na czwartkowej sesji zapytał wiceprzewodniczący rady miasta, związany z chełmskimi zapasami, Dariusz Grabczuk.

W projekcie budżetu miasta na 2020 rok chełmscy urzędnicy na kluby i stowarzyszenia sportowe zaplanowali zaledwie 500 000 zł. Tak niskiej kwoty na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w mieście dawno nie było. Jako pierwsi alarm podnieśli działacze Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka, największego w mieście.

Swoje niezadowolenie okazały też pozostałe kluby. W styczniu prezydent Jakub Banaszek zmiękł i podjął decyzję o zwiększeniu pieniędzy na chełmski sport do 1 mln zł, argumentując to m.in. poczynionymi oszczędnościami i największą w ostatnich latach nadwyżką budżetową…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 01.06.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.