Odnawiają siedzibę

Trwa termomodernizacja siedziby Urzędu Gminy w Rudniku. Urzędnicy szykują też przetarg na zaadaptowanie części budynku ośrodka zdrowia, w którym do niedawna mieściło się gimnazjum.

Modernizacja budynku urzędu gminy obejmuje: montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła wraz z modernizacją instalacji grzewczej, ocieplenie ścian zewnętrznych i stropu oraz wymianę okien i drzwi. Wykonawca zgodnie z umową ma czas do 21 listopada 2023 roku, ale ze względu na zaawansowanie prac bardzo realne jest ich wcześniejsze ukończenie. Inwestycja pochłonie 641 095 zł.

W dotychczasowej siedzibie urzędnikom z Rudnika zrobiło się jednak za ciasno, dlatego też na ich potrzeby zostanie zaadaptowana część budynku ośrodka zdrowia, w której jeszcze do niedawna mieściło się gimnazjum. Obecnie jest przygotowywany przetarg. Gmina Rudnik na inwestycję uzyskała promesę wstępną w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Kwota wsparcia wynosi 2 612 500 zł. Rozstrzygnięcie przetargu oraz realizację zadania urzędnicy planują na przyszły rok. (s)