OdNowa w polityce

Jakub Banaszek, prezydent Chełma, oraz piątka posłów i jeden senator założyli stowarzyszenie OdNowa RP, które ma działać w ramach Zjednoczonej Prawicy i klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. W tej grupie jest też chełmska posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek, prywatnie matka włodarza miasta. Założyciele OdNowy jeszcze nie tak dawno byli związani z partią Porozumienie Jarosława Gowina.

Kilka miesięcy temu prezydent Chełma, Jakub Banaszek zrezygnował z członkostwa w partii Porozumienie Jarosława Gowina. Było to do przewidzenia po tym, jak poprowadził konferencję, na której PiS zaprezentowało swój nowy program Polski Ład. W jego ślady poszła także posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek, prywatnie matka prezydenta. Z Porozumienia wystąpili także czterej inni posłowie i jeden senator. Wszyscy założyli stowarzyszenie OdNowa RP.

Tymczasowym prezesem, do czasu rejestracji w Sądzie, został poseł Marcin Ociepa, którego żona Aleksandra Leszczyńska-Ociepa zasiada w radzie nadzorczej Chełmskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącej.

Celem założycieli stowarzyszenia jest zbudowanie ruchu społecznego i politycznego wokół OdNowy, która ma pracować na rzecz otwarcia na nowo debaty publicznej i odnowy w życiu publicznym, jeżeli chodzi o wartości i spojrzenie programowe na najważniejsze sprawy Polski. Stowarzyszenie zamierza być koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, działać w ramach Zjednoczonej Prawicy i klubu parlamentarnego PiS.

Porozumienie z kolei, po wyjściu z koalicji, utworzyło koło parlamentarne. Należą do niego m.in. senator z Chełma Józef Zając i posłanka z okręgu chełmskiego Monika Pawłowska, która kilka miesięcy temu opuściła szeregi Lewicy. (ski)

2 KOMENTARZE

  1. Pan Prezydent bedzie mial juz wkrotce problemy z prawem za udostepnienie Poczcie Polskiej danych osobowych w zwiazku z Wyborami Kopertowymi Morawieckiego i reszty gangu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here