Odśnieżanie drenuje kasę

Od kilku lat gminy miały spokój z odśnieżaniem, bo zimy były bezśnieżne. W tym roku jest inaczej. W gminie Żmudź, pewnie, jak w wielu innych, będą musieli przeznaczyć dodatkowe pieniądze na odśnieżanie.

8 marca br. w gminie Żmudź zaplanowano sesję. Radni będą dokonywać przesunięć w gminnym budżecie. Chodzi o przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na przebudowę dróg, ale też na odśnieżanie. Gminne drogi odśnieża czterech mieszkańców, którzy mają na to podpisaną umowę z samorządem. Dodatkowo, tradycyjnie, wykorzystywane jest do tego też stare, strażackie auto, do którego doczepiany jest pług. W ostatnich latach gminie Żmudź, tak, jak pozostałym, udawało się zaoszczędzić na odśnieżaniu, bo śniegu prawie nie było, ale w tegoroczną spadło go mnóstwo. W gminie Żmudź szacują, że na odśnieżanie trzeba będzie przeznaczyć około 40 tys. zł.

– Teraz sytuacja jest już opanowana, staraliśmy się na bieżąco usuwać śnieg i błoto pośniegowe z gminnych dróg – mówi Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź. – Pomagaliśmy też niektórym mieszkańcom, osobom starszym i schorowanym w odśnieżaniu chodników. Wiemy, kto nie daje sobie z tym rady. Odśnieżanie to dla gminy wydatek, ale nie mamy na to wpływu, bo przecież drogi muszą być przejezdne. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here