Odszedł przewodniczący Kalinecki

W czwartek, 21 maja, na krasnostawskim cmentarzu spoczął Bogusław Kalinecki, wieloletni radny Rady Miasta Krasnystaw, a także dwa razy jej przewodniczący. Miał 67 lat. – Był dobrym człowiekiem, bardzo zaangażowanym w sprawy miasta – mówi Andrzej Jakubiec, były burmistrz Krasnegostawu.

Bogusław Kalinecki zmarł nagle 19 maja w wieku 67 lat. Był przewodniczącym rady miasta Krasnystaw IV i V kadencji, członkiem komisji techniczno-inwestycyjnej i ochrony środowiska rady miasta, emerytowanym dowódcą jednostki ratowniczo – gaśniczej PSP w Krasnymstawie, wieloletnim prezesem OSP Zastawie. – Długoletni i aktywny społecznik, który wniósł duże zasługi w umacnianie samorządności i ochrony przeciwpożarowej naszego miasta – wspominają Kalineckiego Robert Kościuk, burmistrz Krasnegostawu i Janusz Rzepka, obecny przewodniczący rady miasta.

– Inicjator wielu prac społecznych oraz wychowawca młodego pokolenia strażaków. Za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków otrzymał wiele odznaczeń, wyróżnień i dyplomów. Odznaczony został m.in. brązowym i srebrnym „Krzyżem Zasługi”, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem „Za zasługi dla Pożarnictwa”i najwyższym korporacyjnym odznaczeniem strażackim „Złotym Medalem – Znakiem Związku”. Będziemy Go pamiętać jako pogodnego i zacnego człowieka – czytamy w wydanym przez miasto oświadczeniu.

– Pan Bogusław był przede wszystkim dobrym człowiekiem – mówi z kolei Andrzej Jakubiec, burmistrz Krasnegostawu w latach, gdy przewodniczącym rady miasta był Kalinecki. – Nasza współpraca układała się wzorcowo, przewodniczący Kalinecki był bardzo zaangażowany w sprawy miasta, miał silne cechy przywódcze, wzorcowo prowadził obrady rady. Szczególnie interesowały go sprawy oświaty i pożarnictwa – dodaje.

Pogrzeb Bogusława Kalineckiego odbył się 21 maja. O godz. 14.00 odprawiono mszę św. w kościele p.w. św. Franciszka Ksawerego, a następnie kondukt pogrzebowy ruszył na cmentarz. Na pogrzeb przybyły delegacje Państwowej Straży Pożarnej, jednostki miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych, Straży Miejskiej, władz miasta Krasnystaw, mieszkańcy Przedmieścia Zastawie, znajomi i przyjaciele.

Takimi słowami żegnali zmarłego druhowie z OSP Zastawie: – Drogi Prezesie! Wielu z tych, którym pomagałeś i Ciebie wspierali w służbie odeszło do wieczności – teraz Ty dołączyłeś do nich. Dzisiaj, przyszliśmy, by swoją obecnością podziękować Ci za trudy i wysiłek w służbie pożarniczej. Zawsze oddany bliźniemu, Bogu, społecznik. Melduję stawiliśmy się tu wszyscy w komplecie, aby oddać Ci ostatnią posługę, na którą w pełni zasłużyłeś. Spoczywaj w pokoju! Cześć Twojej Pamięci – czytamy na stronie OSP Zastawie. (k)