Odwołają Matuszczaka

Zbigniew Matuszczak, prezes chełmskiego MPGK, w poniedziałek 20 listopada ma stracić stanowisko. Odwołanie go z funkcji wynika z sytuacji prawnej, w jakiej w ostatnim czasie znalazł się były poseł. Tak decyzję tłumaczy prezydent Agata Fisz, która zwołała posiedzenie rady nadzorczej spółki. Na czele MPGK ma stanąć ponownie Andrzej Roguski.

Agata Fisz, prezydent Chełma, przyznaje, że na poniedziałek 20 listopada zwołała posiedzenie rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Głównym tematem obrad będą zmiany w zarządzie spółki. Konkretnie ze stanowiska prezesa ma zostać odwołany Zbigniew Matuszczak, którego ponad miesiąc temu Sąd Rejonowy w Chełmie nieprawomocnie skazał za płatną protekcję. Jak ustalili śledczy, powołując się na swoje wpływy w urzędzie miasta, miał pomóc w umieszczeniu wielkiej reklamy piwa na elewacji budynku kina „Zorza”. Matuszczak dostał wyrok siedmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok i karę grzywny.
– Odwołanie prezesa z pełnionej funkcji wynika z sytuacji prawnej, w jakiej się znalazł – wyjaśnia prezydent Chełma Agata Fisz.
Zbigniew Matuszczak swoje odwołanie z funkcji również komentuje bardzo krótko. – Wyrok jest nieprawomocny, czekam na uzasadnienie i będę się odwoływał. Decyzję pani Fisz przyjmuję do wiadomości – mówi prezes, który po raz pierwszy na czele miejskiej spółki stanął w grudniu 2006 roku. Rok później został posłem, a do MPGK na dotychczasowe stanowisko wrócił w listopadzie 2015 roku.
Rada nadzorcza spółki funkcję prezesa ma powierzyć Andrzejowi Roguskiemu, którego kandydaturę prezydent Fisz zamierza radzie rekomendować. A. Roguski był już prezesem MPGK – od marca 2008 roku do listopada 2015 roku. Później pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, a od 1 października br. jest zastępcą dyrektora ds. technicznych i inwestycji. (s)