Odwołali przewodniczącego

W radzie dzielnicy Czechów Południowy przewrót. Stanowisko przewodniczącego rady stracił Andrzej Filipowicz. Na ostatnim, listopadowym posiedzeniu, radni dzielnicy zadecydowali, że jego następcą będzie Łukasz Lewkowicz.
– Większość rady nie wyraziła aprobaty wobec działań dotychczasowego przewodniczącego rady – informuje Maciej Kowalczyk, przewodniczący zarządu dzielnicy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodzi o indywidualne wystąpienia Andrzeja Filipowicza i inicjatywy niekonsultowane wcześniej ze składem rady.
Nowym przewodniczącym został Łukasz Lewkowicz, ostatnio pełniący funkcję wiceprzewodniczącego zarządu rady. – Chcemy nadać radzie efektywniejsze tempo prac, jednocześnie uspokajając w niej nastroje. Kłótnie i spory zajmowały ostatnio za dużo czasu. Kontynuujemy prace związane z dzielnicą i miastem – komentuje nowo wybrany przewodniczący rady.
Jego dawną funkcję przejęła Agnieszka Tobiach. Nowym członkiem zarządu został Krzysztof Woch.
Uchwałę radnych z listopadowego posiedzenia musi potwierdzić Urząd Miasta Lublin. Próbowaliśmy dodzwonić się do Andrzeja Filipowicza, ale nie odbierał telefonów.BCH