Odwołali się skutecznie

Odwołanie Urzędu Miasta Rejowiec Fabryczny od decyzji dotyczącej dofinansowania w konkursie na instalacje odnawialnych źródeł energii przyniosło skutek. Wniosek otrzymał dodatkowe siedem punktów, co daje gwarancję na jego realizację.

 

Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego, ma powody do satysfakcji. Złożone przez miasto odwołanie w sprawie konkursu na montaż kolektorów słonecznych i pomp ciepła przyniosło oczekiwane rezultaty. – Nasz wniosek dostał dodatkowe 7 punktów – mówi burmistrz. – W sumie mamy 97,5 pkt., a taka ocena daje gwarancję jego realizacji. Spodziewamy się, że wkrótce będziemy mogli podpisać umowy.
Sprawa jest niebagatelna. Projekt przewiduje montaż 87 instalacji solarnych na domach prywatnych. – To także satysfakcja dla pracowników Urzędu, którzy opracowywali niełatwy projekt, zakończony skutecznym odwołaniem – mówi burmistrz Bodys.
Należy dodać, że z dotacji UE już jest zamontowanych 165 instalacji solarnych u mieszkańców miasteczka. – Samorząd Rejowca Fabrycznego konsekwentnie realizuje politykę ograniczenia niskiej emisji, gdzie jednym z ważnych zadań są inwestycje w OZE – podkreśla burmistrz.
Urzędnicy i radni pracują nad nowym programem dopłat do wymiany starych pieców węglowych na nowej generacji lub zmianę źródła ciepła na bardziej ekologiczne. (ptr)