Ofert pracy nie brakuje

Jest praca w Lublinie! Bezrobotni i poszukujący zatrudnienia podczas 16. edycji Targów Pracy, odbywającej się w środę w Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Dworcowej, mieli w czym przebierać. Swoją ofertę przedstawiło blisko 130 wystawców. Od zaraz zatrudnią między innymi piekarnie, biura rachunkowe, hotele czy też jeden z największych polskich producent maszyn rolniczych i ogrodniczych.


Targi Pracy, organizowane przez Miejski Urząd Pracy w Lublinie, Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Wojewódzki Sztab Wojskowy oraz Ośrodek Aktywizacji Zawodowej w Lublinie to od lat największa tego typu impreza w regionie. W ubiegłym roku wzięło w nich udział 152 wystawców z Lublina, i regionu, teraz było ich blisko 130.

Wydarzenie przyciąga zawsze sporą rzeszę osób, które szukają pracy bądź zamierzają ją zmienić. Nie inaczej było i tym razem. Organizatorzy szacują, że przez kilka godzin przez Centrum Targowo-Wystawiennicze Targów Lublin SA mogło przewinąć się nawet 10 tysięcy osób. Poszukujący pracy na brak ofert nie mogli narzekać. Najwięcej było tych związanych z przedmiotami ścisłymi, technicznymi, ale nie zabrakło też propozycji dla księgowych oraz osób mających w ręku fach: kucharzy, cukierników czy kelnerów.

Od zaraz zatrudnienie kilkunastu osobom proponowała między innymi Sipma, jeden z największych polskich producentów maszyn rolniczych i ogrodniczych. Firma szukała do pracy hartownika, spawacza, ślusarza, operatora przecinarki taśmowej, elektromechanika i magazyniera, a także osób na stanowiska: samodzielny księgowy, specjalista ds. marketingu, referent ds. badań. Dla uczniów, a także kończących naukę Sipma oferowała praktyki w pionie produkcji oraz w Biurze Prawnym.

Na pracę od zaraz mogą obecnie liczyć także kucharze, kelnerzy, kosmetyczki i recepcjoniści – tych poszukiwał między innymi Agit Hotel Congress & Spa, niemal tak jak każda firma z branży hotelarskiej czy też gastronomicznej borykająca się od ze znalezieniem pracowników.

Podczas targów nie zabrakło także propozycji pracy i szkoleń związanych z nowymi technologiami. Drone4tech zachęcało do zostania pilotem bezzałogowych statków powietrznych, podkreślając, że drony to innowacja, która wkroczyła w różne dziedziny naszego życia, między innymi do budownictwa i geodezji, gdzie są one niezbędne przy tworzeniu map terenu, inspekcjach budowlanych, specjalistycznych pomiarach czy tez inspekcji linii energetycznych i stacji przekaźnikowych.

Oferty prezentowały także urzędy, jednostki administracji państwowej, Poczta Polska, straż graniczna, wojsko i policja oraz uczelnie.

Ciekawą propozycję przygotowały także podmioty zajmujące się szkoleniami i rozwojem zawodowym.

BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here